Format Kitap
Barkod 9786254125241
Yayın Tarihi 2024-04-05
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Vehbi Karakaş Namaz Seti
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 521
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Vehbi Karakaş

Niçin Namaz
- Birçok insanın namaza başlamasına vesile olan elinizdeki bu eser ayrıca okurlarına namazın mahiyetinden, öneminden, değer ve kıymetinden de bahsetmektedir.
- Eserin içeriğine baktığımızda Peygamberimizin namazının nasıl olduğundan, büyüklerimizin namaz esnasındaki ruh halinden, namazın sırlarından ve namaz ile ilgili akla takılan meselelerin yer aldığı bölümlerden oluşmaktadır.
Sayfa Sayısı:204
Namaza Nasıl Başlanır
- Dr. Vehbi Karakaş hocamıza ait olan Namaza Nasıl Başlanır? adlı bu kitap, namaz kılmayanı namaza başlatacak, namaz kılanın da güzelliklerine farkındalıklar katacak güzide bir eserdir.
- Eserde namazın Allah'ın bir emrinin olmasının yanı sıra namaz sayesinde kulun nasıl deşarj olduğundan bahseder. Ayrıca diğer bölümlerde de namazsız insan ve huşûsuz namaz, devamlı namaz, hacet namazı, teheccüd namazı gibi önemli konularda yer almaktadır.
Sayfa Sayısı:159
Allah ve Namaz Nasıl Anlatılmalı
Babasının ısrarlı uyarılarını dikkate almayan ve namaza karşı vurdumduymazlığı olan bir oğula babası son bir kez seslendi: -Yavrum, anlasaydın ki ömrün azdır ve faydasız gidiyor; anlasaydın ki kılacağın beş vakit namaz: Dünyada huzurun, kabir karanlığında kandilin, haşır mahkemesinde kurtuluş senedin ve beratın, amellerin tartıldığı terazide seni kurtaran sevabın, sırat köprüsünde Burak’ın, cehennemden kurtaran şefaatçin, ahirette de ebedî saâdet ve cennetin olacaktır; ne yapar yapar o namazı kılardın. Sürünerek dahi olsa ahiretin bir sandıkçası olan namaz seccadesine kendini atardın. Ne olur güzel oğlum, ölüm sekerâtı uyandırmadan önce uyan ve namaza başla. Bir daha bırakma. Senin namaza başlaman bana cennet kadar keyif verecek, başlamaman ve namazsız yaşaman da bana cehennem azabı çektirecektir. Babanı bu azaptan kendini de cehennem azabından kurtar oğlum. Babanın bu şefkatli nasihatinden mi yoksa oğlunun ikna olmasından ve insaflı düşünmesinden mi bilinmez; oğul hemen abdest aldı ve namaza durdu. Bunu gören baba da büyük bir sevinçle elhamdülillâhi Rabbilâlemin (Âlemlerin Rabbi Allah’a hamdolsun.) dedi. Bir insanı daha şeytanın tuzağından kurtarmanın mutluluğunu yaşadı. Allah bütün anne-babalara bu şefkati ve sevinci; bütün çocuklara da bu sevgiyi ve saygıyı nasip eylesin.
Sayfa Sayısı:158

devamını oku..
Kategori : Genel
% 30
indirim
266.00
Liste Fiyatı : 380.00
Kazancınız : 114.00
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim