Hakkında

 

Türkiye’de edebiyat, düşünce, felsefe ve ilahiyat sahasında yayın yapan kuruluşlar arasında ilk sıraya girmeyi hedefleyen Mecaz Yayınları, ilk olarak 2019 yılında yayın hayatına başladı.

Edebiyat sahasında başlattığı roman yayıncılığıyla genç kalemlerin önünü açan Mecaz, yayıncılıktaki yılların tecrübesini de arkasına alarak yepyeni bir formatta ve yeni yayın çizgisiyle 2020’de yeniden okuyucularına merhaba dedi.

Araştırma, makale, derleme olarak yayımlayacağı eserlerin yanısıra, bilgi, hakikat, hikmet esasına dayanarak edebiyattan sanata, tarihten sosyolojiye, felsefeden ilahiyata, klasik metinlerden ders kitaplarına kadar geniş bir yelpazede kitaplar hazırlamaya devam etmektedir.

Okumaya, yazmaya, düşünmeye ve tüm bunları hakikatin hatırını gözeterek yapmaya gayret eden Mecaz Yayınları, kültür sanat ve düşünce dünyamızın mahir kalemlerini bir araya getirmeye ve entelektüel bilgi üretimi sağlayan yerli ve yabancı metinleri okurlarımızın istifadesine sunmaya devam edecektir.

 

***

 

Mecaz Yayınları’nca yayınlanmasını istediğiniz eserleri,

İletişim bilgilerinizin de yer aldığı özgeçmişiniz ve eser özetinizi editor@mecazyayinlari.com adresine Konu/Subject kısmına “Eser Başvurusu” yazıp, mail göndererek yayınevimize başvuru yapabilirsiniz.

Yayınevimize yapılan başvurular editörlerimiz tarafından değerlendirildikten sonra yayın kurulunun onayına sunulacak ve iki aylık süre zarfında, kurulun hazırlayacağı rapor doğrultusunda eserin yayımlanıp yayımlanmayacağı konusu söz konusu yazara mail olarak gönderilecektir.