Format Kitap
Barkod 9786258355482
Yayın Tarihi 2022-12-26
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Çocuk Resimlerinin Dili
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 320
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ali Çankırılı

Küçük çocuklar, yaşadıkları ancak söz diliyle anlatmakta zorlandıkları veya anlatmaktan korktukları sıkıntılarını farkında olmadan bilinçaltının etkisiyle çizdikleri resimlere yansıtırlar. Çocuklar gördüklerini değil, düşüncelerini ve hayal ettiklerini çizerler. Bu gerçeği bilmeyen anne babalar ve çocuktan sorumlu kişiler çocuk resimlerini bir şeye benzetemez, bir anlam veremezler. Gerçekte, okuyabilen için, çocuk elinden çıkmış en basit bir çizginin bile anlamı vardır.
Mesela, çocuğun kaleminden çıkan bir ev, bir ağaç, bir aile resmi çocuğun iç dünyasına ait onlarca ipucu taşımaktadır. Çocuğun yaz günü çizdiği ev resminde bile tüten bir bacanın olması size tuhaf gelse de bir psikolog için oldukça anlamlıdır. Çünkü tüten bir baca evde hayat olduğunu, yemek piştiğini, aile üyeleri arasında sevgi odaklı sıcak bir ilişki olduğunu göstermektedir.
Bu kitabın amacı başta anne babalar, bakıcılar, kreş çalışanları ve anaokulu öğretmenleri olmak üzere çocuktan sorumlu kişi ve kuruluşlara çocuğun iç dünyasını anlamalarında yardımcı olmaktadır.

devamını oku..
Kategori : Genel
Bu üründen 2 adet satılmıştır.
% 25
indirim
127.50
Liste Fiyatı : 170.00
Kazancınız : 42.50
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim