Format Kitap
Barkod 9786057072634
Yayın Tarihi 2021-08-11
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 304
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : İmam Suyûtî

Yüce Allah, Kur'an'ı Kerim'in âyetlerini bu dünyaya gerek duyulan nispette ve ihtiyaç hissedilen oranda indirmiştir. Bu sebeple de Kur'an'daki birçok âyetin çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Peygamber Efendimiz ve sahâbileri de bu sebepleri ezberleyip kavramıştı.
Resulullah (s.a.)'in bazı hadisleri de bir ihtiyaç durumunda, bir meseleyi açıklamak için soru sorma, bir hüküm verme veya yeni bir hükmün ortaya çıkmasına göre oluşmuştur.
Bu bağlamda hadisin söyleniş veya rivayet ediliş sebepleri gibi anlamlara gelen Esbâbu'l-hadis yada esbâbu vurûdi'l-hadîs, hadislerin daha iyi anlaşılabilmesi için büyük önem taşımaktadır. Çünkü meydana gelen olaylarla ilgili hadislerin de zamanla, mekânla ve şahıslarla ilgili bir bağı bulunmaktadır. Buna göre esbâbu vurûdi'l-hadîsi veya Esbâbu'l-hadisi bilmek; hadisin metnini, beyan edilişini ve açıklanma nedenini ortaya koyar.
Hadislerin pek çoğunun ne maksatla söylendiği bilinmemekteyse de bazılarının vurûd sebebi bellidir. Elinizdeki bu eser de, bu maksatla İmam Suyûtî tarafından hazırlanmış değerli bir kitaptır.

devamını oku..
Kategori : Genel
Bu üründen 2 adet satılmıştır.
% 35
indirim
39.00
Liste Fiyatı : 60.00
Kazancınız : 21.00
Miktar :  
Adet
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim